Рейдер Дубовий вкрав через сліпу кухарку з бронетанкового заводу 12 мільйонів

Засновником та директором одеської компанії «Спец-Ком-Юг», на рахунки якої з Київського бронетанкового заводу переказали 12 млн грн. за поставку неіснуючих корпусів БТРів, виявилася напівсліпа кухарка Юлія Паламар. Про це йдеться у сюжеті Любомира Ференса для «Слідства.Інфо».

Юлію Паламар «просто використали, пообіцявши тисячу гривень за підписи під липовим контрактом». За даними журналіста, гроші за БТРи для Нацгвардії перевели в готівку з рахунків іншої компанії – ТОВ «НВП «Центр земельних відносин», яка зареєстрована у м. Васильків, на вул. Соборна, 72. Наприкінці минулого року засновником і директором фірми став Григорій Волощук. З серпня цього року фірма ліквідується.

Нагадаємо, у червні цього року Київський бронетанковий завод перерахував близько 30 млн грн. за непотрібні товари і послуги за завищеними цінами трьом комерційним фірмам. Так, ТОВ «Спец-Ком-Юг» отримало 12 млн грн., «Інтер Сталь ЛТД» і «Інвест-Авто 207» – 17 млн грн., «Інжиніринговий центр Ай.Бі.Тек» – 0,93 млн грн.

Розслідуванням цієї справи зайнялася військова прокуратура, але наприкінці серпня справу забрали в Генпрокуратуру. Причиною цього Генпрокурор Віталій Ярема назвав унікальні експертизи.

«Ми зіткнулися з проблемами проведення так званих військово-технічних і військово-тактичних експертиз. І в нас, на жаль, дуже мало експертів, які можуть досліджувати ці питання. Тому і термін розслідування цієї справи продовжений», – заявив Генпрокурор.

За даними журналіста, до оборудки з грошима Київського бронетанкового заводу можуть бути причетні родичі впливового нардепа-бютівця Олександра Дубового. Зокрема, скандальна закупівля відбулася під наглядом племінників нардепа Андрія Дубового і Кирила Дубового, а також чоловіка племінниці Дубового Степана Куцина. Про їх перебування на підприємстві у червні свідчить, зокрема, журнал реєстрації тимчасових перепусток КБТЗ.

дубовий1

Журналіст припускає, що після того, як справу забрала Генпрокуратура, «там її й поховають».

Раніше Ярема повідомив, що прізвища родичів Дубового у справі фігурують, однак у злочині їх не підозрюють. За його словами, їх вже допитали.

Між тим Олександр Дубовий активно цікавиться розслідуванням цієї справи. Журналісти навіть бачили, як він приїжджав в ГПУ до Яреми, що останній підтвердив.

«За нашою інформацією, наприкінці жовтня має бути готовий обвинувальний акт, і справу направлять з Генпрокуратури до суду. І схоже на те, що імен родичів нардепа – Кирила Дубового, Андрія Дубового та Степана Куцина – в ньому не буде», – підсумував журналіст.

ЛЮСТРАТОР